teisipäev, 29. september 2009

DOMCached teek andmete puhverdamiseks browser-side

Eelmises postituses sai lühidalt mainitud DOM Storage võimalusi, mis lubab brauseri poolel talletada suhteliselt mahukas koguses andmeid, nii et JavaScript neid kasutada saaks.

Kuna mainitud funktsionaalsus on erinevatel brauseritel erinev - üks brauser lubab üht, teine teist ja kolmas annab üldse veateate, siis olen teinud lihtsa wrapper teegi, mis kontrollib brauseri võimalusi ja teisendab sisendandmed brauserile mõistetavale kujule.

Teegi nimi on DOMCached ning katsetada/tõmmata saab seda aadressilt www.domcached.com

Nimi tuleneb populaarsest puhverdussüsteemist nimega memcached, kuna implementeerisin DOMCached objekti sarnase meetoditega nagu on Google App Engine memcache teek.


Miks selline asi üldse kasulik peaks olema?

DOMCached sarnane puhverdusteek võimaldab kokku hoida näiteks Ajax päringute pealt - kui kasutaja on vastavaid andmeid serverilt juba küsinud, siis skript ei pea seda uuesti tegema.

Või kui kasutaja täidab mingit vormi ja liigub selles edasi-tagasi, siis ei pea vormi eeltäitmisega (juba varem sisestatud andmetega) tegelema server, vaid selle saab teha JavaScript puhverdatud andmetega. Eriti mugavaks võib see muidugi osutuda, kui vormi täitmise ajal peaks browser kokku jooksma või vool ära minema või midagi muud sarnast juhtuma, mis täidetud sisu muidu hävitaks.

Igatahes, teek on litsenseeritud MIT stiilis litsentsiga, mis lubab seda vabalt oma rakendustes kasutada ja seda nii tasuta kui tasulistes.

Kommentaare ei ole: