pühapäev, 20. september 2009

Tagasi Blogspotis

Otsustasin kolida enda WordPress põhise blogi pealt tagasi kunagi kasutuses olnud Blogspot blogi peale. Ma ainult ei mäleta enam, mis mul tollal blogi aadress oli, kustutasin selle juba ammu ära. Hetkel aga kasutan oma domeeni.

Kui oleks taibanud juba varem FeedBurneri kasutusele võtta, siis ei oleks lugejate (keda on päris vähe alles jäänud, aga pole kedagi müüd süüdistada kui iseennast - sest ma ei viitsi enam ammu suurt midagi kirjutada) jaoks midagi muutunud peale blogi kujunduse. 

Aga miks Blogspot, WordPress on ju ääretult parem?

Aga kas on ikka parem? Enda hostitud WordPressi puhul peab hoolega jälgima, et oleks kasutusel uusim tarkvara versioon, vastasel juhul riskid võimalusega, et sinu blogi muutub mingiks drooniks ja viiruste levitajaks (ebatõenäoline, aga täiesti võimalik). Fakt, kas ma blogi hooldada suudan või mitte, on täiesti erinev sellest, kas ma seda ka tegelikult teha tahan - ja ausalt öeldes, väga ei viitsi. Googlet kipun ma siiski sama tegevuse juures suhteliselt kõrgelt hindama ja ei eeldan muretult, et edaspidi hoiabki juba Google kõik probleemid blogist eemal.

WordPress on teinud keeruliseks (oma hostitud serveris) või lausa võimatuks (wordpress.com poolt hostitud blogis) kolmanda osapoolte pakutud "vidinate" kasutamise postitustes. Wordpress.net serveris hostitud blogis ei ole võimalik taolisi vidinaid üldse kasutada. Oma hostitud blogis saab vähemalt teema kujunduse HTML koodi muuta (kuigi, oleme ausad, algajal on päris keeruline kõikide nende eri failide vahel orienteeruda + risk kujundusfailides kasutatud php kood ära rikkuda).

Mis on muutunud?
  • FTP asemel on vaja muuta nimeserveri kirjeid. A kirjed (4 tk) lähevad mingitele Google IP'de peale ja CNAME www läheb ghs.google.com peale.
  • Enam ei saa ära võtta seda ülemist Bloggeri sinist riba, mida varem FTP hostingu puhul teha sai.
  • Postituse lisamise WYSIWYG kast on saanud väikese värskenduse. Saab näiteks postitust poolitada.
  • Templiidifailid on XML formaadis struktuursed failid, erinevalt varasemast full page HTML tekstist, kus asendati lihtsalt märgendeid.
Need mõned momendid, mil uut süsteemi kasutanud olen, on igatahes igati meeldiva mulje Blogspotist jätnud.

Kommentaare ei ole: