reede, 8. jaanuar 2010

Miks ma ei käi Sportlandis

Mulle tuli just järjekordne reklaam-SMS Sportlandilt. Üldiselt ma väga reklaamsõnumeid ei loe, aga ega ma niikuinii Sportlandis ei käi. Põhjus on selle jaoks üsna lihtne, selleks on Sportlandi elunõme kliendikaardipoliitika.

Sportlandis saab iga ostu pealt kliendikaardiga 5% alla. Mul on kliendikaart olemas ja seega kvalifitseerun ilusti soodustuse saajaks. Viga poliitikas seisneba aga selles, et soodustuse saamiseks peab kaart ostu hetkel kaasas olema. Minul aga on igasugu kliendikaarte niigi palju ja kuna ma just iga päev spordipoes ei käi, siis seda kaarti mul kaasas reeglina ka ei ole.

Kui ma nüüd isegi satun mõnes kaubanduskeskuses Spordlandist mööda minema ja näen seal midagi ostmisväärset, siis ma ostu päris kindlasti ei soorita. Ja nii on juhtunud liialdamata vähemalt 10 korda. Ei osta ma seeõttu, et ma ei taha raha kaotada - kuna mul kliendikaarti kaasas pole, siis soodustust ma ei saa. Samas aga tean, et tegelikult peaks hind olema minu jaoks 5% odavam ning seda soodustust mitte kasutades viskan sisuliselt oma raha minema.

Nii et jäägi muud üle, kui edasi kõndida. Osta tahaks küll, aga lollina tunda (kui maksan üle) ka ennast tunda ei taha.

1 kommentaar:

Heimar ütles ...

Ma käin sellepärast Rademaris. Seal piisab, kui ütled, et on olemas ja ütled nime.