esmaspäev, 19. juuli 2010

Milline on kasutatavaim JavaScript library Eesti lehtedel?

Selleks on jQuery. Vaatasin läbi 30 külastatavamat Eesti veebilehte ja leidsin, et jQuery on kasutusel neist 19 lehel (63%), Prototype 2 lehel (7%) ja EXT-JS 1 lehel (3%). Omaloomingut või netist copy-paste teel omandatud menüüskripte jms. kasutas 8 lehte (27%). Mõnevõrra üllatuslikult polnud esimese 30 hulgas ühtegi YUI ega DOJO põhjal tehtud lehte, võibolla see muutuks, kui vaadata vähe suuremat valimit (kuigi ma isiklikult arvan, et suurem valim suurendaks ainult jQuery osakaalu ning muud ei midagi)


3 kommentaari:

Rene Saarsoo ütles ...

Ma arvan, et suurem valim annaks tublisti juurde, sest jQuery esimene olek pole ju keugeltki üllatav tulemus. Märksa huvitavam oleks teada, millised teegid on jQuery järel populaarseimad, kuid antud tillukese valimi põhjal ei saa kindlasti öelda, et Prototype on teisel kohal - see võib olla lihtsalt müra.

Andris ütles ...

Nõus jah. Tegelikult mul oli plaanis vaadata ainult külastatavamaid saite, kuid pealkirja sõnastus sai kogemata kõiki Eesti saite kattev ja sellisena ei ole esitatud andmed muidugi korrektsed.

Andris ütles ...

See teema hakkas nüüd rohkem huvitama ja panin roboti .ee domeene kammima (kasutan NETI.ee serverite nimekirja). Robot on aeglane, peaks valmis saama homme õhtuks siis teen ka kokkuvõtted. Hetkel (10% kaetud) on aga täitsa üllatavad tulemused.